sobota, 17 maja 2008

Google Share - zakładki ulubionych stron

Google sukcesywnie dodaje kolejne opcje dostępne dla swoich użytkowników. Nie jestem pewna w jakim momencie pojawiła się możliwość gromadzenia na swoim koncie linków do ulubionych stron, ale zauważyłam ją dopiero teraz (dzięki zapisowi do serwisu iminta). Informacje na temat sposobu dodawania zakładek do Google można znaleźć na stronie Google Sharing.
Wystarczy w osobistych zakładkach swojej przeglądarki umieścić przycisk - Email / Share - i już można dodawać dowolną stronę do swojej googlowej listy.
Google Share screen
Każdą dodaną stronę można udostępnić jako link z opisem, lub bez, a także dodać swój komentarz i tagi. Jak sama nazwa wskazuje dodawane strony są udostępniane publicznie - i w przeciwieństwie do del.icio.us - Google Share nie umożliwia gromadzenia prywatnych linków (w każdym razie nie udało mi się znaleźć takiej opcji). Można natomiast dzięki przyciskowi Google Share dodać stronę także do del.icio.us, Reddit, Facebook, Social Poster (strona oferująca dodawanie linków do wielu serwisów typu social bookmarking) , Digg i Furl (wchodząc w zakładkę - More...), a także przesłać link z informacją mailem (zakładka - Email).
Udostępnione linki Google Share są widoczne na spersonalizowanej stronie - You shared stuff

A tak przy okazji googlowych nowości warto wspomnieć, że od niedawna translator Google wzbogacił się o język polski. O czym oczywiście dowiedziałam się dopiero dzięki wpisowi na blogu znacznie bardziej czujnego i spostrzegawczego Tomasza Topy.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Całkiem Fajna sprawa.
Jak zresztą zawsze w Google ;-)

Anonimowy pisze...

Nie jest to raczej rewelacyjnie nowatorski pomysł, ale zazwyczaj produkty od google są dobrze wykonane.

Anonimowy pisze...

Wielkie rzeczy. Kocham go używać.

klimatyzacja pisze...

Całkiem przydatny programik

Oprawy awaryjne pisze...

Również zdarza mi się z niego korzystać