wtorek, 18 grudnia 2007

Jak korzystać z toolbar'u Triggit

Tak, jak obiecałam w poprzednim wpisie - drobny tutorial na temat korzystania z toolbar'u Triggit.

Tworzenie linków kontekstowych Amazon w serwisie Blogger

Triggit-blogger-button 1. Uruchamiamy toolbar Triggit na naszym blogu klikając w przycisk, ktory zainstalowaliśmy jako widget (lub w przycisk dodany do paska narzędziowego Firefox). Na górze strony uruchamia sie toolbar z przyciskiem dodawania nowych elementów Triggit. Jeśli nie jesteśmy zalogowani do swojego konta Triggit - po prawej stronie toolbaru pojawi się okienko logowania.

New-triggit-menu2. Po zalogowaniu otwieramy menu dodawania nowych elementów Triggit - klikając w przycisk Add New Triggit.
Wybieramy z lisy Amazon.
Triggit - select textNa toolbarze pojawi się prośba o zaznaczenie tekstu – Please select some text – który chcemy użyć do utworzenia linku.
Zaznaczamy wybrany tekst (słowo, lub frazę) w poście na naszym blogu – po zaznaczeniu puszczamy LPM. U siebie zaznaczyłam testowo RSS w poście na temat FeedBurner Pro.
Triggit link - product search3. Pojawi się okno wyszukiwania produktów, w którym najpierw musimy wpisać swój ID partnerski (Associate ID). W polu wyszukiwania automatycznie dodawany jest zaznaczony przez nas tekst. Klikamy przycisk wyszukiwania (search) i wyświetla się lista produktów z interesującym nas słowem (frazą) w nazwie. Kliknięciem wybieramy produkt - zapisujemy (save).

Link został dodany - teraz wystarczy odświeżyć stronę, żeby zobaczyć efekt.
Utworzony link - podobnie, jak każdy element dodany za pomocą Triggit - możemy usunąć klikając w ikonkę kasującą, którą widać, gdy włączamy toolbar.

Dodawanie filmów z YouTube za pomocą Triggit!

Uruchamianie, logowanie i otwieranie menu Triggit już opisałam.
Filmy dodajemy wybierając YouTube z menu Add New Triggit. Otworzy się pole wyszukiwania filmów.

triggit youtube search
(po kliknięciu można zobaczyć screenshot wyników wyszukiwania)

Po wpisaniu frazy klikamy Enter - i wybieramy film z listy wyników wyszukiwania.
W poprzednim wpisie nie wspomniałam o jeszcze jednej niedogodności dotyczącej dodawania filmów. Użycie przycisku Preview, po wybraniu pliku, powoduje zamknięcie okna wyszukiwania i uruchomienie podglądu. Po jego zamknięciu ponownie uruchamia się wyszukiwarka YouTube, ale niestety bez wyników. Musimy powtórzyć wyszukiwanie - i tak po każdym sprawdzeniu filmu.
Można tylko liczyć na to, że szybko znajdziemy to, co nas interesuje. Gdy uda nam się ta sztuka - klikamy Place i wybieramy miejsce, w którym chcemy umieścić filmik. Można go dodać tam, gdzie tekst podświetla się na szaro. Po ponownym kliknięciu player pojawi się pod tym wyróżnionym tekstem, jako różowy prostokąt. Można próbować przesunąć prostokąt w inne miejsce, ale osobiście nie polecam używania tej funkcji (z powodów, o których napisałam w poprzednim poście).
Po odświeżeniu strony - zobaczymy film, który właśnie dodaliśmy.

W podobny sposób można dodawać zdjęcia z serwisu Flickr - mają one dodatkowo opcję zmiany rozmiaru, a podgląd grafik nie zamyka okna wyszkiwania.

1 komentarz:

generic viagra news pisze...

w nazwie. Kliknięciem wybieramy produkt - zapisujemy