środa, 27 czerwca 2007

Blogger's Choice Awards

Blogger's Choice Awards jak nietrudno wywnioskować z nazwy jest konkursem, w którym blogerzy wybierają najlepsze blogi w różnych kategoriach.
Po zapisie na konkursowej stronie można zgłaszać do nominacji blogi - własne, a także innych autorów.
Formularz zgłoszeniowy składa się z trzech prostych kroków:

  • podanie adresu i opisu blogu plus ewentualne zaznaczenie pól wyboru przy informacjach, iż blog jest w innym języku niż angielski (This blog is not written in English) i/lub zawiera treści przeznaczone dla dorosłych (This blog contains adult content)
  • wybranie kategorii konkursowej (w przypadku blogów w języku polskim nie mamy wyboru - wszystkie nieangielskojęzyczne blogi mogą być nominowane jedynie w kategorii - Best Foreign Language Blog) i podanie tagów określających tematykę blogu
  • zatwierdzenie danych, które wpisywaliśmy
Po wypełnieniu formularza trzeba już tylko poczekać na weryfikację zgłaszanego blogu.
Jeśli blog zostanie zaakceptowany - można na nominowanej stronie umieścić button głosowania (Brag Badge). Warto sprawdzić, czy blog pojawił się w wybranej kategorii - ponieważ zgłaszający nie dostaje żadnej informacji o akceptacji strony. Zresztą sama weryfikacja wygląda na czystą formalność i przypuszczam, że odrzucane są jedynie blogi łamiące regulamin.

Na stronie konkursowej można również głosować i dodawać komentarze na temat wszystkich nominowanych blogów.
Głosowanie zakończy się 19 października - wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone 10 listopada w Las Vegas.

Oczywiście do konkursu warto podejść z przymrużeniem oka - trudno liczyć na wygraną, gdy wszystkie blogi nieangielskojęzyczne wrzucone są do worka jednej kategorii. Jednak można ten konkurs potraktować jako sympatyczne narzędzie promocyjne . Poza tym jak mówi stare przysłowie pszczół - kupił, nie kupił - potargować warto ;).

W konkursie jest wiele kategorii - sporym zainteresowaniem głosujących cieszy się kategoria - Worst Blog of All Time - ciekawe dlaczego ;) .

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

No tak. A w Polsce jak mieliśmy kilka takich konkursów to część blogerów ujęła się honorem albo wyśmiali ideę.

A może by tak się zgłosić, jeśli się da jeszcze?

magbag pisze...

Da się bez problemu :).
U nas niestety z większością konkursów jest problem. Bo zawsze znajdzie się ktoś kto nie przepada za pomysłodawcami, nie wspominając o etatowych malkontentach. I najczęściej więcej jest walki pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami niż zabawy w konkurs.

Anonimowy pisze...

oda, że nie można zgłaszać serwisów spoza googlowego systemu :( zgłosiłbym swój