piątek, 17 czerwca 2005

Personalizacja Google - My Google

Nareszcie google wprowadziło to - co np. Yahoo oferuje już od dawna (My Yahoo). Możliwość personalizacji swojej strony Google. My Google - działa tak samo jak podobne usługi w innych serwisach - choć na razie na tle wspomnianego My Yahoo prezentuje się dość ubogo.

Ma to jednak swoje zalety - dużą przejrzystość ułatwiającą konfigurację i dostosowanie swojej strony google. Na razie usługa nie jest dostepna w polskiej wersji językowej google - co dla niektórych może być minusem. Nie wiem jak wygląda rejestracja umożliwiająca korzystanie ze spersonalizowanej strony google - ponieważ jako użytkowniczka konta gmail - uzyskałam dostęp do usługi automatycznie. Powiadamiacz gmail jest zresztą jednym z dostępnych modułów - można go wybrać i skonfigurować. Zaznaczając moduł gmail podaje się ile wiadomości z poczty ma być wyświetlane na stronie "prywatnego" google (od 1 do 9 - widoczny tytuł i kilka słów treści).
Inne moduły to głównie różne serwisy informacyjne - New York Times, BBC News, Google News. Moduł przydatny dla kierowców - sugerowanie trasy dojazdu (Driving Directions). Poza tym prognoza pogody - wybierając ją należy oczywiście podać kod miejscowości (Zip code) - jeśli chcemy znać prognozę dla swojego rejonu podajemy - co logiczne - swój kod ;). Wybrać można także - Filmy (Movies) - i przy tym module także podajemy kod - co nie ma i tak żadnego znaczenia ;) - na razie google nie wyświetla ani polskiej pogody, ani rodzimej informacji o filmach.
Do tego drobne gadżety w postaci - cytatu dnia (Quote of the Day) i słowa dnia (Word of the Day) i moduł giełdy papierów wartościowych.

W sumie jak widać zdecydowanie ubogo - jak dla mnie przydatny jedynie moduł gmail. Choć zawsze - lepsze to niż nic, a znając google na pewno będą poszerzać funkcjonalność tej usługi.

Brak komentarzy: