niedziela, 29 maja 2005

SPURL - ciekawy menadżer zakładek

Ostatnio miałam taki bałagan w ulubionych, że znalezienie jakiegokolwiek linku zabierało mi masę czasu. Zaczęłam szukać skryptu Bookmarks - ale żaden mnie nie zachwycił swoją funkcjonalnością. Przypadkiem trafiłam na stronę SPURL.NET - i choć nie mogę uznać tego faktu za odkrycie dziejowe - rozwiązanie oferowane przez tę stronę bardzo mi przypadło do gustu ;). To naprawdę świetny menadżer zakładek, za którego na dodatek twórcy nie pobierają opłat. Można tworzyć w nim dowolna ilość katalogów i podkatalogów, tworzyć linki publiczne i prywatne. Dodawać je do kilku kategorii. Serwis udostepnia kanały rss (Atom, 4 kanały xml), a także wyświetlanie linków za pomocą java script. Opcji jest naprawdę sporo. Słowa kluczowe, import ulubionych z wielu przeglądarek (IE, Firefox, Opera), z pliku w formacie .htm, oraz ze strony del.icio.us. Poza tym ze stroną del.icio.us bardzo ładnie integruje się - dodając linki do SPURL można automatycznie dodawać je także do del.icio. Dla tych, którzy używają przeglądarek IE, Opery lub Firefoxa - dodawanie linków do SPURL jest niezwykle łatwe - serwis udostepnia odpowiednie narzędzia. Dzięki nim, gdy chcemy dodać stronę, którą właśnie odwiedzamy - wystarczy, że klikniemy ikonkę dodania strony - i w okienku, które się otworzy zaznaczymy lub utworzymy katalog i ewentualnie dodamy własne informacje. SPURL bardzo dobrze radzi sobie z polskimi znalami.

Jedyny mankament to brak możliwości dodawania stron bezpośrednio na stronie serwisu i brak możliwości edytowania adresów stron. Jednak SPURL to projekt, który wciąż się rozwija - więc jest szansa, że te niedogodności znikną ;).

1 komentarz:

haizetajima pisze...

BetMGM NY and PointsBet New York may also be launching in the state shortly. Bettors now have entry to legal Louisiana sports activities betting apps. As properly as Kansas 카지노 online sports activities betting set to go stay for this NFL season.